Ukliďme světV sobotu 7.dubna  2018 jsme se sešli ve Volnočasovém sportovním areálu ve Vrchbělé, abychom v  rámci celorepublikové kampaně „Ukliďme Česko, ukliďme svět“ pomohli odklidit odpadky v této krásné oblasti.  Akci pořádala naše organizace ZO ČSOP Klenice ve spolupráci s městem Bělá pod Bezdězem a firmou ŠKODA AUTO a.s. Celkem se úklidové akce 115 osob, mezi nimi převážně zaměstnanci firmy ŠKODA AUTO a.s., děti z Dětského domova v Krnsku, členové ZO ČSOP Klenice a občané města Bělá pod Bezdězem.

Svou účastí akci podpořil i člen představenstva firmy ŠKODA AUTO a.s. pan Bohdan Wojnar. Podařilo se zlikvidovat staré skládky, které zde zůstaly po sovětské armádě. Převážnou část odpadů tvořily různé kabely, pneumatiky, dráty, ale našel se i starý vojenský periskop, rozložené auto značky Fiat.

Nasbírané odpadky naplnily 6 velkokapacitních kontejnerů. Tuto akci tak řadí mezi nejúspěšnější úklidové akce, které se v regionu od vzniku  kampaně pořádaly. Firma ŠKODA AUTO rozdala všem účastníkům drobné dárky jako poděkování za účast, vyhlásila tři nejlepší sběrače a připravila pro všechny účastníky občerstvení. Na závěr si všichni mohli poslechnout přednášku ředitele CHKO Kokořínsko - Máchův kraj pana Ing. Ladislava Pořízka o přírodě Vrchbělé, vlcích, kteří zdejší oblast obývají, i o vzácných rostlinách. Všem zúčastněným patří velké poděkování za obětavou práci a vysoké nasazení.

O akci natočila reportáž Boleslavská televize. A na fotografie se můžetepodívat zde.

Attachments:
Download this file (plakat_clean_up_2017.pdf)Ukliďme Česko[ ]939 kB