IMG-20221115-WA0001Po loňském velmi úspěšném programu Hadi ČR jsme chtěli i letos nabídnout školám přírodovědné programy a setkání s živými tvory. Zvolili jsme netopýry a domluvili s Evou Cepákovou z České organizace na ochranu netopýrů přednášky na téma Náš soused netopýr.

V pondělí 7. listopadu Eva Cepáková zamířila na 6. ZŠ, kde se dopoledne věnovala dětem ve 4.A. a 4.B. Po obědě čekali žáci přírodovědného semináře v Základní škole v Bezně. Kromě vyprávění o životě netopýrů se děti setkaly i se dvěma netopýry rezavými. Oba netopýři mají poraněná křídla a nemohou se již do přírody vrátit.

Terénní zážitkový program o NPP Radouč. Program je zaměřen na rozšíření znalostí o tomto přísně chráněném území v katastru města Mladá Boleslav. Náplň programu je ovlivněna právě probíhajícím ročním obdobím. Program probíhá v NPP Radouč.

Program je určen pro 4-7. třídu.

Jedná se o terenní zážitkové programy o naučných stezkách v okolí Dolního Bousova. Program je zaměřen na rozšíření znalostí o přírodě a historii Dolního Bousova okolí. Náplň programu je ovlivněna právě probíhajícím ročním obdobím. Program probíhá na naučných stezkách a může být doplněn o zkoumání vodní mikrofauny, stop zvěřě nebo říše rostlin. 

Programy jsou určeny pro mladší školní věk a pro starší školní věk.