IMG 3853Dne 8.11. se za psím cvičištěm v parku Štěpánka sešlo 20 rodičů s dětmi z mateřské školy Štěpánka a na vyznačených místech zasázeli 20 ovocných stromů. Děti z mateřské školy Štěpánka pilně rodičům pomáhaly a tak se jim povedlo za necelou hodinu stromy zasadit. Při výsadbě pomáhali i zahradníci z firmy Compag, kteří stromy přivazovali a kontrolovali jejich správné zasazení. Ke všem vysazeným stromům si děti pověsily cedulku se jménem, kdo strom vysadil.

 

Vysazené stromy doplnily sad, který zde během minulých let vysázely děti základních škol v Mladé Boleslavi a okolí během naší tradiční soutěže ke Dni stromů. Během 5 let se podařilo zcela obnovit tuto lokalitu a starý dožitý sad nahradit novým. Těší nás, že se na obnově sadu podílely děti napříč všemi věkovými kategoriemi, a že v posledních několika letech těžce zkoušený park Štěpánka, se díky jejich píli, rozrostl o další stromy.  

Sázení stromů se realizovalo díky podpoře Kliniky Dr. Pírka a Nadačního fondu ŠKODA AUTO.

Děkujeme sponzorům výsadby, firmě Compag, mateřské škole Štěpánka, která se do sázení zapojila a hlavně dětem a jejich rodičům za nově vysazené stromy.

Fotky ze sázení si můžete prohlédnout zde: https://www.zonerama.com/CSOPKlenice/Album/7852473

Autor: Milada Vrbová