orchideje_DB

Přírodovědný kroužek z Dolního Bousova vás zve na procházku za českými orchidejemi. Exkurze se skládá ze dvou na sebe navazujících výletů, je možno zúčastnit se obou nebo si vybrat, kam byste se raději vydali.

První výlet je do Domousnic. Pojede se z Dolního Bousova náměstí ve 13.03 autobusem na zastávku u železniční stanice (7 minut jízdy autobusem). Odtud procházka kolem zámku a památných stromů lesem k orchidejím (bradáčky, vemeníky, okrotice bílé, vstavač nachový…) a zpět, autobus jede nazpátek ve 14.41, takže před 15 hod. jsme opět v DB na náměstí.

(Je samozřejmě možné jet do Domousnic vlastním autem. V tom případě bude i více času zůstat a fotit na stanovišti a nebýt v omezení autobusem.) Organizátor exkurze: Lenka Hejnová

Druhá část exkurze se bude konat hned nato, sraz 27. 5. v Dolním Bousově na náměstí v 15 hod. u školy, odjezd do Záhub ke hřbitovu (vlastními auty) a odtud pěšky na PP Křižánky (především různé vstavače, ale i hruštička ap.), případně až ke studánce s pitnou vodou a na památné místo Křižánek s výkladem historie. Organizátor exkurze: Pavla Bartková.