Článek Kosmonosy HalyMédii v posledních dnech a týdnech rezonovaly ohlasy na stavbu hal v Kosmonosech. Odstartoval je boj ČSOP Klenice za zrušení plánované výstavby. Desítky lidí dorazily také na jednání zastupitelstva v Kosmonosech. Místostarosta Kosmonos Eduard Masařík pro Mladou frontu Dnes uvedl, že takový zájem o jednání nezažil už dvacet let.

Ve stejném článku pod titulkem „Obří sklady nechceme“ se vyjádřila také naše předsedkyně Milada Vrbová: „Zvýší to dopravu a hluk ve městě.“ Server mladaboleslav.cz citoval obyvatele, který si nedovede představit, že by přes Kosmonosy jezdil jeden kamion za druhým. Už nyní podle místních dochází k sesouvání domů.

Boleslavský deník tento týden v článku věnujícímu se problematice hal zmínil, že naše organizace úzce spolupracuje s renomovanou právní kancelář Frank & Bolt,  

která pomohla kdysi na Štěpánce. Na úvod článku Deník připomíná, že skončil Miroslav Štěpánek pověřený prací na územním plánu, který jednal za zády zastupitelů, protože povolil možnost na zemědělské půdě stavět.

Po přečtením článků nás napadla spousta otázek. Kdy se už konečně přestanou pro výstavbu hal zabírat naše úrodné půdy a začne se stavět na již zastavěných plochách? O kolik cenné půdy ještě přijdeme? Čím pak tuto půdu nahradíme? Se současným trendem zabírání půd se za padesát let neuživíme. Takové dědictví zanecháme našim dětem?